Witamy w „Multimedialnej Bibliotece Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ” w Hucie Komorowskiej. Poniżej znajdą Państwo wykaz książek znajdujących się w naszej bibliotece. Dzięki różnym możliwościom wyszukiwania bez problemu odnajdą Państwo szukaną publikację. Istnieje możliwość obejrzenia naszych zbiorów w czytelni biblioteki. Zapraszamy do rezerwacji wybranych książek. Zarezerwowany egzemplarz będzie na Państwa czekał przez 21 dni w czytelni Biblioteki Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

Liczba zarezerwowanych książek: 0
Kryterium:


Zakład Naukowo-Wychowawczy Ojców Jezuitów w Chyrowie 1886-1939
Ks. Jan Niemiec
ISBN: 83-86985-66-6

Wydawnictwo:
Instytut Europejskich Studiów Społecznych w Rzeszowie

Książka opisuje historię Zakładu Naukowo-Wychowawczego Ojców Jezuitów w Chyrowie. Niegdyś był to jeden z najważniejszych ośrodków kształcenia młodzieży; należał do najlepiej wyposażonych szkół średnich w II Rzeczypospolitej, uznawany za symbol wzorcowej szkoły wyznaniowej dla młodzieży męskiej. Zakład, zgodnie z tradycją jezuicką, nastawiony był przede wszystkim na wychowanie i kształcenie elit, które miały odegrać znacząca rolę w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym kraju.

Liczba stron: 486.


Serce bez granic Ksiądz kardynał Adam Kozłowiecki SJ
praca zbiorowa
ISBN: 978-83-257-0393-6

Wydawnictwo:
Wyd. Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Kard. Adam Kozłowiecki odszedł z tego świata jako ostatni męski potomek zasłużonego szlacheckiego rodu i nawet najpiękniejszy album nie ukaże pełnej istoty człowieka. Obecny pomnożony już album ukazuje tę długą drogę "Apostoła AfrykI" z szlacheckim dyplomem i "Sercem bez granic", przez niepodległą Polskę, okropności drugiej wojny światowej aż po afrykańską ziemię, której służył, którą pokochał i w której też spoczął


Ucisk i strapienie
kard. Adam Kozłowiecki SJ
EAN: 9788375052213

Wydawnictwo:
WAM

Kard. Adam Kozłowiecki, jezuita aresztowany 10 listopada 1939 roku razem z dwudziestoma czterema współbraćmi przeszedł kolejno przez krakowskie więzienie na Montelupich i w Wiśniczu, a następnie obozy koncentracyjne w Auschwitz i Dachau. Godzina wolności wybiła dopiero po sześciu latach, 29 kwietnia 1945 roku. Była to dla niego droga "ucisku i strapienia ".

Książka jest zapisem wspomnień z obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Dachau. Kardynał Kozłowiecki opisuje wydarzenia i przeżycia, wspomina pomordowanych, tłumaczy zachowania zarówno swoich współbraci jak i oprawców, nikogo nie oskarżając. Dokument ten jest jednym z ważniejszych materiałów w procesie beatyfikacyjnym męczenników jezuickich z okresu II wojny światowej.

Przekonałem się, że nienawiść jest rzeczą nie tylko zbrodniczą, ale także bezsensowną. Właśnie tutaj, w tych nieludzkich warunkach obozu koncentracyjnego, uświadomiłem sobie tę głęboką prawdę, że każdy człowiek jest moim bratem, ponieważ jesteśmy dziećmi jednego i tego samego Ojca - Pana Boga. Tu nauczyłem się mieć w nienawiści nienawiść i samemu bronić się przed nienawiścią do kogokolwiek, nawet do mego brata w mundurze, który mnie nienawidził i męczył. (fragment wypowiedzi kard. Adama Kozłowieckiego w Dachau, 25 sierpnia 1972 roku)